Archiwum

Marek Drzewiecki

Warsztaty PORTRET STYLIZOWANY

Luty 2012

Od stycznia realizujemy warsztaty z portretu. Wykorzystując własny sprzęt (między innymi lampy światła ciągłego, systemowe lampy błyskowe,  parasolki, softboxy, blendy, statywy, stojaki, filtry, gridy i snooty własnej produkcji, wyzwalacze radiowe, itp.), stworzyliśmy studio fotograficzne, którego nie powstydziłby się niejeden zawodowy fotograf!
W pierwszej sesji uczestniczyła modelka, która cierpliwie wypełniała polecenia pełnej twórczego entuzjazmu, licznej grupy fotografów. Wśród członków klubu są fotograficy, którzy realizowali już poważne projekty związane z fotografią portretową i pracą z modelkami. W trakcie warsztatów dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z pozostałymi uczestnikami. 
Członkowie LKF realizują kolejne sesje fotograficzne w zaaranżowanym studiu, w trakcie których tworzą stylizowane własne portrety. Uczestnicy warsztatów podnosząc swoje umiejętności w tej trudnej dziedzinie fotografii jednocześnie doskonale się przy tym bawią. Klimat tych warsztatów można poczuć oglądając film na youtube oraz zdjęcia znajdujące się w zakładce GALERII LKF

  

FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA BOGUSŁAWA KOTLARZA

"PTAKI" Lęborskie Centrum Kultury "FREGATA" oraz Lęborski Klub Fotograficzny zapraszają miłośników przyrody i fotografowania w dniu 2 marca (piątek) o godz. 18 do Centrum Informacji Turystycznej "Brama Kaszubskiego Pierścienia" Al. Niepodległości 6 na spotkanie z Panem Bogusławem Kotlarzem – przyrodnikiem, ornitologiem, fotografem przyrody, nauczycielem, laureatem wielu konkursów fotograficznych, autorem zdjęć i artykułów do czasopism, kalendarzy i folderów.
W czasie spotkania odbędzie się prelekcja poświęcona przybliżeniu podstawowych zależności decydujących o udanym kadrze w fotografii przyrodniczej oraz wystawa zdjęć.

 

 Zobacz stronę Bogusława Kotlarza

 

 DRUGI LĘBORSKI PHOTO DAY

Lęborskie Centrum Kultury "Fregata" oraz Lęborski Klub Fotograficzny zapraszają wszystkich chętnych w dniu 21 kwietnia (sobota) o godz. 10.00 do Centrum Informacji Turystycznej "Brama Kaszubskiego Pierścienia" Al. Niepodległości 6, na drugą edycję "Photo Day"
W tym dniu miłośnicy fotografowania będą mieli niepowtarzalną okazję do wykonania zdjęć: Ratusza (od piwnicy, aż po wieżę), Baszty nr 1 (NOT - Dom Technika), Baszty nr 32 (siedziba Lęborskiego Bractwa Historycznego) izba czeladna, sala kominkowa, sala ekspozycyjna z replikami ubiorów i uzbrojenia z XV w.), Baszty nr 27 (Muzeum kaszubszczyzna i ziołolecznictwo) oraz Baszty nr 24 (Muzeum broń i uzbrojenie średniowieczne).
Dla wszystkich uczestników imprezy Muzeum zaprezentuje film 3D o systemie obronnym średniowiecznego Lęborka.
Efekty wspólnego fotografowania wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania w CIT "Brama Kaszubskiego Pierścienia"
Wybrane prace każdego uczestnika "Photo Day" zostaną zamieszczone na stronie LKF i facebook-u.
Przewiduje się wystawę najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane na wernisażu w CIT "Brama Kaszubskiego Pierścienia".
Patronat medialny nad imprezą objął portal Pomerania24.pl.

 

"MISTRZOWIE FOTOGRAFII"

W dniu 21.06.2012 w Centrum Informacji Turystycznej "Brama Kaszubskiego Pierścienia" członkowie LKF spotkali się z Panem Zygfrydem Klimkiem, który od 1959 roku prowadzi zakład fotograficzny. Spotkanie rozpoczęło projekt fotograficzny LKF pt. "Mistrzowie fotografii". W sympatycznej atmosferze uczestnicy wysłuchali wspomnień o zdobywaniu wiedzy i doświadczenia, kształtowaniu stylu, stosowanych technikach i aparatach. Nie zabrakło również anegdot związanych z wieloletnią pracą fotografa. Pan Zygfryd Klimek zaprezentował również zdjęcia, które wpłynęły na jego życiowe losy.
Zdjęcia w glaerii.

* * *

W dniu 14.06.2012 o godz. 18:00 w Centrum Informacji Turystycznej "Brama Kaszubskiego Pierścienia" odbyło się podsumowanie DRUGIEGO LĘBORSKIEGO PHOTO DAY, który odbył się 21.04.2012 pod hasłem "Ratusz i system obronny średniowiecznego Lęborka". Liczna grupa uczestników wernisażu miała okazję obejrzeć 54 zdjęcia 25 autorów. Wszystkie dostarczone zdjęcia zaprezentowano w pokazie multimedialnym. Wyróżniono fotografie: Anny Formeli, Piotra Gendiga i Konrada Telemana. Uhonorowano również najmłodszego uczestnika imprezy Dominika Witkowskiego. Wystawa fotograficzna będzie prezentowana w CIT przez okres wakacji. Zdjęcia można również zobaczyć w "Galerii LKF" oraz na facebook-u.

* * *

Wystawa fotograficzna pt.: "GOSPODARKA ODPADAMI"

Po raz czwarty Lęborski Klub Fotograficzny przygotował wystawę fotograficzną uświetniająca inaugurację Lęborskich Dni Techniki.
Wystawa została zaprezentowana w dniach 31.05-04.06.2012 w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w trakcie XXIX edycji LDT.
Celem wystawy było zaprezentowanie różnorodnych odpadów - efekt prowadzonej działalności gospodarczej i bytowania człowieka oraz wybrane metody ich segregacji, przechowywania i ponownego wykorzystania (recyklingu).

* * *

Plener „Miejskie safari”

Na dzień 29.09.2012 (sobota) planujemy wizytę w zoo (Gdańsk-Oliwa), aby spróbować swoich sił w fotografii przyrodniczej. Zanim zorganizujemy wyprawę do rezerwatów Kenii i Tanzanii :), chcemy potrenować w bezpiecznych warunkach, na obiektach, które nie uciekną spod obiektywu. Stawiamy sobie za cel pokazanie zwierząt bez krat, odblasków w szybach i tłumów zwiedzających w tle.

* * *

JESIENNY PLENER

W dniu 20.10.2012 wybraliśmy się na klubowy „Jesienny plener”. Tym razem, skoro świt, wyruszyliśmy do Obliwic. Kierując się ścieżką przyrodniczo-historyczną, przy fantastycznej pogodzie, fotografowaliśmy niezwykłe atrakcje tego miejsca: aleję klonów, jesionów i kasztanowców, zabytkowy park podworski ze starodrzewiem, cmentarz ewangelicki z aleją lip, łęg jesionowo-olszowy, pola oraz śródleśne łąki z ich bogatą roślinnością. Niezwykle udany plener zakończyliśmy biesiadą w enklawie ekologiczno-historycznej, gdzie skorzystaliśmy z gościnności Pana Krzysztofa Pruszaka – Dyrektora GOK w Nowej Wsi Lęborskiej. Efekty klubowego wyjazdu można zobaczyć w „Galerii”.

* * *

 „Niezwykły gość na klubowym spotkaniu”

Spotkania członków LKF odbywają się w każdy czwartek. W trakcie spotkania uczestnicy prezentują swoje fotografie, które poddawane są ocenie, planują wystawy, plenery i przedsięwzięcia, których organizatorem jest LKF oraz ustalają tematy do realizacji prac tematycznych. Jest to czas na wymianę doświadczeń fotograficznych, omówienie imprez, w których uczestniczyli członkowie klubu oraz wydarzeń związanych z szeroko rozumianą twórczością fotograficzną. Klub zaprasza również ciekawe osoby, które prezentują swój fotograficzny dorobek. Od dwóch spotkań, w pracach klubu uczestniczy niezwykły gość z Hiszpanii – Estibaliz Garcia Juan. Esti jest wolontariuszką w EDUQ i przez najbliższy rok będzie uczyła języka hiszpańskiego oraz przybliżała kulturę swojego kraju dla młodzieży z Lęborka. Jej pasją jest również fotografia. Członkowie klubu postanowili wykorzystać tę niepowtarzalną okazję i zachęcili Esti do dokumentowania życia miasta. Jej pierwsze doświadczenia mogliśmy oglądać na ostatnim spotkaniu w dniu 11.10.2012. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w zakładce „Galeria”.

* * *

 TRZECI LĘBORSKI PHOTO DAY

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” oraz Lęborski Klub Fotograficzny zapraszają wszystkich chętnych w dniu 13 października (sobota) o godz. 10.00 do Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” Al. Niepodległości 6, na trzecią edycję „Photo Day”. Miłośnicy fotografowania będą mieli niepowtarzalną okazję do wykonania zdjęć w budynku o ciekawej historii - Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku. Tylko tego dnia będzie można zajrzeć do piwnic, wejść na strych, obejrzeć sale dydaktycznych i niedostępne na co dzień zakamarki oraz mieć wspaniałą aulę do swojej dyspozycji. Dla uczestników imprezy w sali audiowizualnej szkoły zostanie zaprezentowany film „Historia szkoły”. Efekty wspólnego fotografowania wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania w CIT „Brama Kaszubskiego Pierścienia”. Wybrane prace każdego uczestnika „Photo Day” zostaną zamieszczone na stronie LKF i facebook-u. Przewiduje się wystawę najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane na wernisażu w CIT „Brama Kaszubskiego Pierścienia”. Patronat medialny nad imprezą objął regionalny serwis informacyjny LeborkNEWS.pl.

 

WERNISAŻ

Zapraszamy na wernisaż wystawy zdjęć z "Trzeciego Lęborskiego Photo Day", który odbędzie się 04.12.2012 o godz. 18.00 w Centrum Informacji Turystycznej "Brama Kaszubskiego Pierścienia", Al. Niepodległości 6.

 

 

III LĘBORSKI PHOTO DAY - PODSUMOWANIE

W dniu 04.12.2012 w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” odbył się wernisaż wystawy zdjęć z „Trzeciego Lęborskiego Photo Day”, który zgromadził liczną grupę zainteresowanych efektami fotograficznych dokonań. Wśród gości był również Pan Adam Stenka - Przewodniczący Rady Miasta oraz Pan Grzegorz Popin - Dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych. Budynek ZSMI okazał się niezwykłym miejscem, inspirującym do ciekawych realizacji fotograficznych. Na wystawę złożyło się 68 zdjęć wykonanych w różnych technikach i stylach fotograficznych. Swoje prace zaprezentowało 28 autorów. Za ciekawe ujęcie fotografowanego obiektu, walory kompozycyjne i techniczne zdjęcia wyróżniono prace Mirosława Szustera, Marcina Agatowskiego oraz Łukasza Formeli. Wśród uczestników „Photo Day” znaleźli się bardzo młodzi pasjonaci fotografii. Organizatorzy docenili udział i efekty działań Mikołaja Galanta. Wystawę można oglądać codziennie w CIT. Zdjęcia z wernisażu oraz zdjęcia składające się na wystawę znajdują się w naszej „Galerii”.